מורה מבוכים

מורה מבוכים – הכוונה וייעוץ בדרך להצלחה / מאת: לימור מוצניק

מורה מבוכים

העולם המודרני משול בעיני למבוך עצום – מערכת סבוכה של דרכים אשר הנכנס לתוכה מתקשה למצוא את דרכו בתוך אינספור אפשרויות, כיוונים, דלתות ולא מעט חסמים.
הדינמיות, השינויים התכופים וחוסר ודאות מעצימים את המורכבות, בוודאי כאשר מדובר במנהלים/ות הנדרשים לתכנן, להצעיד קדימה ולבצע שינויים והתאמות לסביבה המשתנה.
היכולת של מנהל ללמוד את הסביבה המשתנה, הפנימית והחיצונית של הארגון, לתרגם את המציאות לכדי הזדמנויות ולבצע שינויים והתאמות – הם מפתח חשוב ומרכזי להצלחתו.
ליווי מקצועי ואישי של מנהלים/ות בדרגים שונים מאפשר זווית ראייה נוספת על המבוך בו נמצא המנהל, כזו המאפשרת לו למצוא את הדרך הנכונה, להתגבר על חסמים ולחסוך זמן רב הכרוך במציאת הנתיב הנכון.
ייעוץ ארגוני מסייע למנהל בקריאת “מפת המבוך” ומסמן לו חלופות אפשריות לפעולה. הזווית של היועץ משתנה ולעיתים יכולתו לצפות על המבוך מלמעלה (כמעין רחפן החג מעל המבוך) עשויה לקצר את זמן הבחינה והניסוי של המנהל בדרכו אל הפתרון.
יועץ ארגוני המגיע עם רקע מתאים וניסיון ניהולי עשיר יכול לשפר את האינטראקציה בארגון, לשקף מגמות ולייעל תהליכים עסקיים וארגוניים בתחומי הליבה והתמך הארגוני.
חברות הזנק רבות יוצאות לדרך עם רעיון יזמי, מוטיבציה וחלום להפוך לחברה מצליחה (ו..עשירה)!
יזמים רבים נכנסים למבוך הסבוך , ללא הכוונה מספקת ומוצאים עצמם נתקלים לא אחת בדלתות שמאחוריהן קיר לבנים..
זמן וכסף רב מושקע במטרה למצוא את הדלת הנכונה ורבים מהם, לא מוצאים את דרכם החוצה לעבר הexit (תרתי משמע…)
קבוצת פשר, מלווה מזה עשרות שנים מנהלים במגוון רחב של ארגונים.
לפני כשנה , הקמנו כחלק מהקבוצה את HR TECH ISRAEL חממה לטיפוח חדשנות בעולם משאבי האנוש. אנו פועלים להכוונת יזמים, חברות וארגונים למצוא את דרכם הנכונה בדרך להצלחה.
ייעוץ ארגוני מותאם לצרכי החברה, להיקף השינוי ולמטרותיו עשוי לסייע למנהלים למקד את דרכם, להוביל שינויים ולהביא לצמיחה והצלחה אישית ומקצועית.
הכותבת: לימור מוצניק שותפה ויועצת ארגונית בכירה בקב’ ד”ר עדנה פשר ושות’. מייסדת – שותפה של חממת HR TECH ISRAEL . מנהלת בכירה (לשעבר) במערכת הבטחון.

Posted in אסטרטגיה וניהול שינויים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *