“עדנה באישיותה המיוחדת וניסיונה העשיר, סיפקה לי את הביטחון ללכת נגד הזרם – לקפוץ למים הסוערים, עם גישה שהפכה על פניה את סגנונות המנהיגות שקדמו לי.”

מאת: גיורא שלגי

ברכות ליום ההולדת ה 40 לקבוצת ד”ר עדנה פשר

היכרותי עם עדנה החלה עם כניסתי לתפקידי כמנכ”ל רפאל, בתקופת משבר חריף שאיים על המשך דרכה ותרומתה לביטחון הלאומי. מצבנו היה בשפל כה עמוק, שתפקיד המנכ”ל נותר יתום, כשאף מנהל מנוסה מהתעשייה, או יוצא צבא בכיר, לא היו מוכנים ליטול את שרביט המנהיגות, מחשש שייכשלו.

הצעתי את עצמי לתפקיד, משום שהאמנתי ברפאל, אהבתי והערכתי את האנשים אתם עבדתי, והאמנתי שנוכל לחולל את התפנית המיוחלת, שהסיפור הצלחתה מופיע בספרי  “המצפן הארגוני” – סיפור על ארגון שהמציא את עצמו מחדש, שיצא לאור בימים אלה.

עדנה באישיותה המיוחדת וניסיונה העשיר, סיפקה לי את הביטחון ללכת נגד הזרם – לקפוץ למים הסוערים, עם גישה שהפכה על פניה את סגנונות המנהיגות שקדמו לי. המושגים של כוח, שליטה ונאמנות אישית, הוחלפו לתובנות של רוח, נשמה, הקשבה, ערכים ונאמנות לעתידו של הארגון. דרשתי מעצמי ומחברי להנהלה, שיעמידו את טובת הארגון לפני אגו – קומץ חברי הנהלה שלא הצליח לעמוד בצפייה לא נשאר אתנו.

מעבר לתמיכה התפיסתית, זכיתי מעדנה לסיוע מקצועי נמרץ וממוקד בשני נושאים: ניהול ידע והעצמת נשים לעמדות ניהול.

ד”ר עדנה פשר זוכה בעיני להערכה מיוחדת על תרומתה לסגנון ניהול הראוי ללמידה, משום שהוא מתאים ליתרונות הקיימים באופי הלאומי שלנו, ומחליף חיקוי מתוך התבטלות של סגנונות ניהול אופורטוניסטיים ונטולי ערכים, המגיעים אלינו מהתרבות האמריקאית.

בידידות והערכה,

גיורא שלגי

עמית מחקר בכיר ומנכ”ל רפאל לשעבר

Posted in חגיגות ה- 40 שנה לקבוצה - אוסף סיפורים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *