“עדנה הייתה חלוצה בהבנת החשיבות של שיתוף הידע בארגון, חשיבותו ותרומתו, זהו שינוי תרבותי שהיינו חייבים לעשותו ואף לצלוח את דור המדבר שלא האמין בחשיבותו של הידע ותרומתו למנהל ולארגון.”

מאת: יצחק רבין

 חוויותיי עם ד”ר עדנה פשר

שמי יצחק רבין , שירתתי 32 שנה בחיל השריון בצה”ל מתפקיד תותחן טנק ועד לקצין שריון ראשי . ( אצרף את קורות החיים שלי )

במהלך השרות הצבאי נחשפתי להרצאת של עדנה אשר הדגישה את נושא שתוף בידע והעצמה על ידי פעולה משותפת ולא הנהגה על ידי אדם אחד.

הדבר תפס אותי וניתן לומר כי שינה את התנהגותי בנושא מנהיגות והובלת אנשים .

בתפקידי כקצין שריון ראשי נחשפתי לצורך בתכנון אסטרטגי והתגברות על מכשלות פוליטיות פנים ארגוניות על מנת לקדם את האג’נדה של חיל השריון .

לקחתי את עדנה כיועצת אסטרטגית והתוצאה של הפעילות המשותפת הייתה מעולה . חיברנו בחוזקה את מפקדי החטיבות הסדירים לחיל למרות שהי כפופים למפקד החיל מקצועית בלבד . כמו כן יצרנו סינרגיה בין בתי הספר החייליים ליחידות השדה . פריצת דרך באותם הימים.

בהמשך חיי האזרחיים שוב פניתי לעדנה והיא ליוותה אותי כיועצת אסטרטגית הן בתפקידי כמנהל עסקים בחטיבת התחמושת ב- תעשייה הצבאית וכן בתפקידי האחרון במשך 13 שנה כמנכ”ל ברינקס ישראל .

את התפקידים האלה סיימתי בהצלחה מרובה עם הרבה פרגון ותשבחות אותם חלקתי גם עם עדנה ועם יוסי פשר והמסייעים בידם. אין ספק שהם עם הכלים שסיפקו לי ,האוזן הקשבת והעצות הטובות סייעו בהצלחתי והביאו את הארגונים להישגים נאים שהוכרו על ידי הנהלות חברות אם.

עדנה ניחנה בראיה ארוכת טווח , בחשיבה מחוץ לקופסה .

בהבנה מהירה של המכשולים והקשיים וחשוב מזה כיצד ניתן להפוך כל בעיה להזדמנות.

עדנה הייתה חלוצה בהבנת החשיבות של שיתוף הידע בארגון , חשיבותו ותרומתו , זהו שינוי תרבותי שהיינו חייבים לעשותו ואף לצלוח את דור המדבר שלא האמין בחשיבותו של הידע ותרומתו למנהל ולארגון

עדנה עם השנים רק הלכה והשתבחה ומשרדה עלה ופרח. לעדנה יש את היכולת לחזות את העידן הבא עוד טרם מדברים בו וכאשר הוא מתרחש להימצא במקום הנכון עם המענה העדכני ביותר למצב.

עדנה משתפת את הארגון ולא כופה עליו. היא מביאה אותו לפעולה , להוציא מעצמו יותר ממה שהוא חושב ולאתגר אנשים להמציא את עצמם כל הזמן מחדש.

זכיתי להקים עם עדנה ויוסי את מערך ההדרכה בברינקס שלא היה קיים כלל בעבר וכתוצאה מכך להגיע לכמעט 0 ליקויים ולמצוינות.

בנוסף לקדם את העתודה הניהולית של ברינקס ואת התוצאות ניתן לראות היום עם צוות ניהולי שקם מתוך ה חברה מצליח יפה מאוד לקדם אותה ומחויב לה.

הפעילות עם עדנה הייתה לטווח ארוך תוך שאנו מנהלים יחדיו מעקב רבעוני אחר ההתקדמות. הפעילות המתמשכת לאורך השנים מצביע על כי “לא נס לחה” .

לשאלה מדוע דווקא עדנה אני יכול לענות בכנות מפני שאתה כמנהל מרגיש שהיא כאן בשבילך ובשביל הארגון והיא אינה עושה הנחות לעצמה או לך עד אשר היא משלימה את המשימה או פותרת את הבעיה . אצל עדנה לא מצאתי משהו שהיא אינה יכולה לעזור בו ואם אין הפתרון מצוי במשרדה היא מיד תמצא את הגורם עמו ניתן לשתף פעולה ותרתום אותו למשימה.

ראשית הייתי ממליץ למנהלים וארגונים אחרים לא להתבייש ולהסתייע בגורמים מקצועיים בוודאי עם מי שנותנים בהם אמון ושניתן להיוועץ בהם בכל דבר ועניין . עדנה היא כזאת וכך גם מנוהל משרדה ויועציה המסייעים בידה. בסכומו של דבר למדתי כי ההוצאה שווה בתרומה שהיא מוסיפה לניהולו של הארגון ולטיובו המתמשך למצוינות כמו גם לך כמנהל המנווט את הספינה ממרומי הגשר.

באופן מפתיע אולי, אאחל לעדנה לעת הזו ,להוריד 20% מהפעילות , להמשיך ולעסוק רק בפרויקטים היותר מעניינים והמאתגרים ולתת לעצמה יותר זמן לחשיבה לטיולים ושאר תחביבים גם הם מעשירים ונותנים חמצן לנשמה.

אני מאמין ומקווה כי נזכה לשמוע וללמוד ממנה עוד שנים רבות בבריאות טובה לצד בעלה יוסי המשלים אותה  בתחומים בהם הוא סופר מקצועי וידען והוא סייע בידי רבות להטמעת תרבות למידה ארגונית והתמקצעות הפעילויות.

שאו ברכה וראו אך טוב

מודה לכם מקרב לב

יצחק רבין

Posted in חגיגות ה- 40 שנה לקבוצה - אוסף סיפורים.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *