אקוסטים

פרויקט אקוסטים של האיחוד הארופי וקבוצת פשר יוצא לדרך

אקוסטים

פרויקט ECOSTEAM של האיחוד האירופי בשיתוף עם הפירמה, מתחיל את הפיילוט הראשון בארץ עם תחילת הלימודים.

הפרוייקט שואף לשפר את ההוראה בנושאי מדע, טכנולוגיה, הנדסה, אומנויות ומתמטיקה (STEAM) על ידי שילוב פרקטיקות חדשניות ומרתקות תוך התמקדות וחיזוק תחום הקיימות והאוקולוגיה. הפרויקט נועד לעודד חדשנות ומצוינות בנושאים מכריעים כמו מים, פסולת, אנרגיה ותחבורה. בפרוייקט משתתפים בתי ספר תיכוניים ברחבי אירופה, במטרה להעצים לתלמידים ידע ומיומנויות לשימוש בר-קיימא במשאבים והפחתת צריכה. הפרוייקט מורכב מקונצורסיום בו חברים גופים עסקיים ומחקריים, עיריות ובתי ספר מאיטליה, קרואטיה יוון וישראל. במהלך הפרוייקט, כל מדינה קיבלה נושא שבה היא מתמקדת ויוצרת פיילוט למידה בנושא.

הפיילוט בישראל נוצר כשילוב בין בית הספר הולץ חיל האוויר, בהנהלת שרית מלמד, ובין חברת מקורות בהובלת סמנכ”ל הנדסה וטכנולוגיה יוסי יעקבי. במהלך הפיילוט, התלמידים יחקרו את האתגרים בעולם המים, בסיוע חברת מקורות. כל קבוצה תיהיה מורכבת מתלמידים עם התמחות מגמתית שונה, בספקטרום הSTEAM, וכל תלמיד יביא את היכולות והיתרונות שלו עבור חברי הקבוצה. הילדים יבצעו פרוייקטי PBL (Project Based Learning), אשר ילמדו אתגרים ויכינו פרוייקטים בנושא. השיטה שמה דגש על פרויקטים מעשיים, מבוססי חקירה. בעזרת PBL מאפשר לתלמידים לחקור בעיות מורכבות, לעבוד בשיתוף פעולה וליישם מיומנויות חשיבה ביקורתיות תוך יצירת תוצאות מוחשיות.

בשנה הקרובה, כל מדינה חברה בפרוייקט לוקחת את אחד מהתחומים מים, פסולת, אנרגיה ותחבורה ובו היא מבצעת את הפיילוט ויוצרת פרוייקטים חדשניים. השילוב בין הנוער אשר יכול להביא אנרגיות, רעיונות חדשים, מוטיבציה לביצוע ויצירתיות יחד עם הגוף המקצועי שמטרתו לתרום מהידע הקיים והטכנולוגי יכול לתרום ליצירת פתרונות חדשים בתחום המים. בנוסף, הזרקור שניתן על עולם החדשנות, חינוך ילדים ליצירת פרוייקטים ולקיימות יכולים לתרום רבות לנוער.

כדי להעשיר את הפרוייקט ולעזור לצבור חומרים בתחום הקיימות והחדשנות, כולכם מוזמנים לתרום לספרייה של הפרוייקט: ספרים, משחקים, משאבים מקוונים ומצגות לבתי ספר.
ניתן לשלוח אלי חומרים בעברית (על מנת שאתרגם) או חומרים באנגלית במייל:    info@ecosteam.net.

אאחל לנו המשך שנה מוצלחת ופיילוט פורה,

 

eitanholtzman@pasher.co.il

*הכותב הוא מנהל פרוייקטים בקבוצת פשר

Posted in מנהיגות.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *