פשר יוניברסיטי

עושים חדשנות – עידן חדש בניהול האסטרטגי

פשר יוניברסיטי

עושים חדשנות פשר יוניסרסיטי

מפגש התנעה וליווי ייעוצי

קבוצת ד”ר עדנה פשר ו”יוניברסיטי”,  מציגים מיזם משותף בנושא: עושים חדשנות – כשמו הוא, במהלך התהליך המשתתפים יעלו ויישמו מגוון רעיונות חדשניים לארגונם, בליווי ותמיכה שלנו. המשתתפים ייהנו הן ממתודות ייחודיות של קבוצת ד”ר עדנה פשר והן מצפייה אקטיבית מודרכת בקטעי סרטים רלוונטיים, תוך שהייה במתחם המודרני בסינמה סיטי.

 

התהליך כולל: (כל שלב יכול להתקיים בפני עצמו)

  1. מפגש התנעה חוויתי במתודת קפה ידעו– “מרחב פתוח (שלב איתור ההזדמנויות)

מפגש זה הינו פורום לדיון בסוגיות ניהוליות ואסטרטגיות. זהו צומת שיתוף בידע (Knowledge Sharing) של אנשים בתפקידים שונים. המפגש מתקיים במתכונת של בית קפה: דיונים בקבוצות קטנות מסביב לשולחנות עגולים, המאפשרים שיתוף בידע ברמה אינטימית. במפגש” קפה ידע” ו”מרחב פתוח”, מעלים רעיונות ומחויבים ליישומם. המפגש ילווה בצפייה אקטיבית ומודרכת בקטעים מהסרט המעורר השראה “סטיב ג’ובס” ויכלול הקרנת הסרט באורך מלא בסיום היום.

תוצרי היום: במהלך המפגש, כל קבוצה סביב השולחן תכתוב מגוון רעיונות חדשניים לצמיחת הארגון, מבוסס על מודל חדשני לאיתור הזדמנויות לצמיחה. לאחר מכן, במליאה, כל מי שמעוניין מציג את הרעיון שהכי מלהיב אותו לקדם. בשלב זה, כל אחד מהמשתתפים יכול להצטרף לרעיון.

לאחר המפגש, נשלח אליכם מסמך מפורט עם כל הרעיונות שעלו, כולל חברי הצוות שהתנדבו לקדם כל רעיון. בכך, המפגש המאופיין בשיתוף ידע, מסתיים למעשה בראשיתה של תכנית עבודה יישומית.

 

  1. ליווי ותמיכה ביישום (שלב ניהול צנרת הרעיונות, כולל קרן הון סיכון תוך ארגונית)
  • ליווי צוות הנהלה כ”קרן הון סיכון פנים ארגונית” וליווי צוותי הפרויקטים השונים כ”נאמני חדשנות”.
  • ליווי הפרויקטים ביישום.
  • סדנאות בנושאי חדשנות ותומכי חדשנות.

תוצרי הליווי: לאחר מפגש ההתנעה, נלווה את המתנדבים בבניית תכנית עבודה ויישומה, לצורך הטמעת הרעיונות. תכנית העבודה וסטטוס הפרויקטים יוצגו מול הנהלת החברה – “קרן הון סיכון פנים ארגונית”, במטרה לקבל החלטה “Go-No go” לאורך התהליך כולו.

 

  1. אופציונלי: קורס – “יוזמים חדשנות(במידה ותרצו, נשלח פירוט אודות תכני הקורס)

הקורס מעודד ומנחה עובדים ליצירת חדשנות בתוך הארגון, עם עובדים הקרובים והמרוחקים מהם וב- ecosystem החיצוני של החברה. בתוכנית חמישה מפגשים הבנויים מחלק תיאורטי-לימודי וחלק פרקטי-התנסותי: הנחיית הקורס: על ידי ד”ר עדנה פשר ומרצים אורחים – בהתאמה לצרכי ומטרות הארגון.

 

תפוקות התהליך כולו:

  • תרבות של Intrapreneurship, כולל העצמת העובדים על ידי מתן תחומי אחריות ביישום הפרויקטים השונים.  
  • “קציר הרעיונות”: מסמך המכיל את כלל הרעיונות וההזדמנויות שעלו, לצמיחת הארגון.
  • צוותי עבודה עבור כל פרויקט (start-up) ו צוות הנהלה כ”קרן הון סיכון”.
  • יישום רעיונות והזדמנויות שעלו ב”קציר” (ניהול “צנרת הרעיונות”).

 

סיון יוניברסיטי עושים חדשנות

Posted in .